Brow VitaminKaş Vitamini Nedir ?

  Kaşlar da tıpkı saçlar gibi stres, hava şartları, çevre kirliliği, dengesiz beslenme alışkanlıkları, hastalıklar, ilaçlar, yanlış kozmetik ürün seçimi ya da bazen sadece genetik yatkınlık sebebiyle zamanla güçsüz hale gelebilir, seyrelerek dökülebilir. Kaş vitamini, kaş tüylerinin diplerini vitaminlerle besleyerek güçlenmelerini ve dökülen yerlerde yeniden çıkmalarını sağlayan bir serum uygulamasıdır.

Kaş Vitamini Nasıl Uygulanır?

  Kaş vitamini uygulaması da oldukça basit bir işlemdir. Herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. ortalama 30 dakika kadar sürmektedir. Cihaz ve tek kullanımlık başlıklar ile zamanla küsen, seyrekleşen kıllara vitamin desteği uygulanır. Kişiye göre değişen seans süreleri olan kaş vitamin uygulamalarında beş seans önerilmektedir. Seanslar tamamlanıp tüm kıllar çıktıktan sonra ise şekillendirme yapılmaktadır.

  Kaş vitamini işlem sırası aşağıdaki gibidir;
  - Öncelikle kaşta doldurulması gereken bölgeler; yüz şekli, yapısı ve kişinin istekleri doğrultusunda belirlenir.
  - Kaş diplerine ve kıl köklerine vitamin karışımı ile hazırlanmış serumlar dermapen yardımıyla yüzeysel olarak uygulanır.
  - Kaş vitamini seansları 2’şer haftalık seanslar ile uygulanır. Bu sürenin sonunda da yapılan koruma seansları ile desteklenir.
  - Seanslar esnasında belirlenen şekilde kullanılmayacak olan kıllar temizlenmektedir
  - Tüm seanslar bitip istenilen sonuca ulaşıldıktan sonra şekillendirme işlemi tekrarlanır.
  - Her seans toplamda yarım saat sürmektedir.

Kaş Vitamini Kimlere Uygulanır?

  Kaş vitamini uygulaması kaş kökü bulunan herkese uygulanmaktadır. Bir yan etkisi bulunmadığından, çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle kaşında çeşitli sebeplerden dökülmeler olanlar ve seyrek kaşlı kişiler için ideal bir tekniktir.